Nedavno objavljeno

Lana Pudar osvojila novo zlato na Mediteranskim igrama

Sjajna bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je zlatnu medalju na Mediteranskim igrama koje se održavaju u alžirskom Oranu.

Nakon zlata na 200 metara delfin i petog mjesta na 50 metara delfin, mlada Mostarka (16) je napravila još jedan uspjeh i zauzela je prvu poziciju u utrci na 100 metara delfin.

Pudar je ostvarila nevjerovatno vrijeme 57,55 što je novi mediteranski rekord!

Lana je nastupila u vrlo jakoj konkurenciji a rivalke su joj bile Georgia Damasioti (Grčka), Claudia Tarzia (Italija), Ana Cunha (Portugal), Ilaria Bianchi (Italija), Mariana Pacheco de Souza (Portugal), Anna Ntountounaki (Grčka) i Carla Sirera Hurtado (Španija).

Naša mlada predstavnica jutros je izborila finale tako što je zabilježila drugo vrijeme od svih polufinalistkinja.

Podsjetimo, Lana je na ovim Mediteranskim igrama već osvojila zlato u disciplini 200 metara delfin, dok je u disciplini 50 metara bila petoplasirana.

Za Lanu Pudar nema odmora. Već sutra putuje na Evropsko juniorsko prvenstvo u Bukurešt i to je početak trećeg od pet velikih takmičenja ovoga ljeta.