spot_img

Nedavno objavljeno

OLIMPIJADA 2021: Sretno, Amele!

Niko nije bio sretniji od 24-godišnjeg Zeničanina kada je 2015.u Pekingu osvojio bronzanu medalju na Svjetskom atletskom prvenstvu. Bronza izvojevana u trci na 800 metara sijala je zlatnim sjajem za Amela, tim više što je domovini i povijesti bh. atletike podario prvo odličje sa ovog takmičenja. Nizao je pobjede i medalje, obarao dotadašnje rekorde na Balkanu, ali i vlastiti, pobijedivši, na kraju, i samog sebe. Impresionirao je strane rivale, oduševljavao domaće ljubitelje kraljice sportova, ušao u istoriju kao treći najbrži bijelac svih vremena. Osvojio je zlatno odličje na Balkanskom dvoranskom prvenstvu u Istanbulu, pobjednik je Grand prixa u Madridu, našao se na tronu i u Monaku, gdje je po prvi put učestvovao u Dijamantskoj ligi. Život kao vječna utrka doveo ga je pred novi izazov: nastupio je 2016. godine na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru i dospio do polufinala. Pet godina kasnije, nova Olimpijada, u Tokiju je Amel stigao u finale, i upravo ga očekuje utrka za medalju. Sretno, Amele!